TerraDoc Mikrobiyal Gübre

Sürdürülebilir Tarım İçin Yenilikçi Mikroorganizma İçeren Gübre

TerraDoc Probiyotik/Biyolojik (Mikrobiyal) Gübre

TerraDoc, dört mevsim her türlü meyve, sebze, süs bitkisi, fide, fidan ve ağaçlarınızda güvenle kullanabileceğiniz, konsantre halde faydalı mikroorganizma içeren sıvı gübredir. TerraDoc ile sebze ve meyveleri tam tadında, doğal ve gerçek kokusunda gönül rahatlığı ile yetiştirip tüketebilirsiniz. Aynı şekilde tüm bitkilerinizi tuzluluk riski olmadan besleyebilir, sağlıklı gelişmelerini sağlayabilirsiniz. Topraklarda kimyasal gübrelemeden kaynaklı tuzluluk oluşur. Bu kimyasal tuzlar kısa sürede toprağın doğal verimini yitirmesine ve ölmesine sebep olur. Zaman içinde kimyasal gübrelerle beslenen bitkiler, topraktaki tuzlanma nedeni ile eski canlılıklarını yitirirler. Oysa toprakta mikroorganizma faaliyetlerinin yeniden tesis eden TerraDoc tuzluluğu azaltarak toprağa yeniden hayat ve can verir.

Kimyasal gübreleri kullanırken bitkinin alabileceğinden ya da dikili olduğu toprağın kapasitesinden daha yüksek miktarda gübre vermeniz durumunda bitkiniz zarar görecektir. Bitkinin kendini yeniden toplaması uzun zaman alacağından hem verimde düşüş yaşanacak hem de bitki için çok değerli olan gelişme sezonu kesintiye uğrayacaktır. Oysa TerraDoc kullanımında aşırı doz riski yoktur.

Hem daha verimli hem de daha sağlıklı yetiştirin
TerraDoc, uygulandığı alanda kısa sürede bitkilerin sağlıklı gelişmesini sağlar. Meyve tutumunu ve verimi arttırmasının yanı sıra toprağınızı da canlandırır. Doğal olduğundan doğaya ve insan sağlığına hiçbir zararı yoktur. TerraDoc ile yetiştirdiğiniz domatesler, biberler, salatalıklar ve tüm bahçe sebzeleri doğal aroma ve kokularını kaybetmeden, sağlıklı bir gelişim gösterecek, hasadınız bol ve bereketli olacaktır. Kullanımı çok kolaydır. Yapraktan sprey yardımıyla püskürterek ya da doğrudan sulama suyu ile birlikte topraktan uygulayabilirsiniz. TerraDoc konsantre halde; Türkiye Cumhuriyeti Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca onaylı Türkiye’de üretilen ilk ve tek Chlorella spp. içeren alg gübresidir.

Toprağınıza katmış olduğunuz kimyasal gübrelerin, bitkiler tarafından çok az bir kısmının bitki tarafından alınabildiğini ve geri kalanının sulama suları ile akıp boşa gittiğini hatta açık alanlarda yer altı sularına karışarak doğayı kirlettiğini, zaman içinde toprağınızı öldürdüğünü biliyor muydunuz?
Amerikan Tarım Bakanlığı, toprağın YAŞAYAN bir canlı olduğunu ve sadece kimyasallarla beslenemeyeceğini, kimyasal gübreye dayalı yetiştiricilik sonunda toprağın tüm verimini yitirerek öldüğünü üniversite çalışmalarıyla duyurdu. Canlılığını yitirmiş ve yeterli ekosisteme sahip olmayan bu topraklara atılan organik gübrelerinin de bu nedenle çok azının artık toprak tarafından işlenebilmektedir.

Bitkiler toprağa atılmış çiftlik gübrelerini doğrudan besin olarak almazlar. Organik gübreleri işleyen mikroskobik canlılardır ve bitkiler bu canlıların ürettiği besinlerden beslenirler.
Kimyasal gübrelerin yanlış kullanımı, aşırı organik ya da inorganik gübreleme sonucunda toprağın dengesi bozulur ve pH yükselmesi sonucu tuzluluk artar. Kısa sürede toprak mikroorganizmalardan oluşan ekosistemini kaybeder. TerraDoc içindeki tek hücreli algler sayesinde canlılığını kaybeden toprağa yeniden hayat katar.

Kimyasal gübre kullanımını TerraDoc ile % 50’ye varan oranda azaltabilirsiniz. Bu sayede maliyetlerde tasarruf sağlarken, sizin sağlığınıza ve çevreye olumlu katkı yapar.

  • Toprak pH’ı düzenlenir,
  • Doğal flora geri kazanılır,
  • Toprağın su tutumu artar,
  • Bitkinin ihtiyacı olan doğal büyüme hormonları üretilir,
  • Toprakta işlenmemiş, atıl durumdaki organik ve kimyasal tüm gübre ve besinler, bitkinin kökleri yardımıyla alabileceği hale gelir,
  • Yapraktan sprey yoluyla uygulamada fotosentezi artırarak bitkiye besin sağlar,
  • Dengeli ve doğal gübre olarak asla bitkileri yakmaz, köklerine zarar vermez. Meyve tutumunu, hasat kalitesini ve en önemlisi yetiştirilen meyve ve sebzenin tadı ve kokusunu bozmadan doğal tadında, yüksek kalitede ürün almanızı sağlar.
  • İlave organik gübre atımından, sulamadan ve zirai ilaçlama maliyetlerinden yüksek tasarruf sağlar.

Dikeceğiniz fide ve fidanların ilk sulamasını TerraDoc ile yaptığınızda fire sayısı büyük oranda düşmekte, yeni dikilen bitkiler daha kolay adapte olup hızla gelişim göstermektedir.

Çimlendireceğiniz tohumları ekim öncesinde 1-2 saat TerraDoc karıştırılmış temiz suda bekletmeniz durumunda tohumların çimlenme oranı artmaktadır.